دو مطالعات بزرگ فقط نشان داده است که مزایای واقعی روغن ماهی و ویتامین D

ساخت وبلاگ
چکیده : دو مطالعه مهم روز شنبه منتشر شد که شواهدی وجود دارد که داروهایی که از روغن ماهی حاصل می شود، در حفاظ... با عنوان : دو مطالعات بزرگ فقط نشان داده است که مزایای واقعی روغن ماهی و ویتامین D بخوانید :

دو مطالعه مهم روز شنبه منتشر شد که شواهدی وجود دارد که داروهایی که از روغن ماهی حاصل می شود، در حفاظت از مردم در برابر حملات قلبی کشنده، سکته مغزی و سایر انواع بیماری های قلبی عروقی موثر است.


تلاش های بزرگ تحقیقاتی چند ساله، فرمولاسیون های مختلف و مقادیر داروهای ساخته شده با اسیدهای چرب امگا 3 را در دو گروه مختلف آزمایش کرد: یکی از بیماری های قلبی عروقی یا دیابت، و دیگری افرادی که به طور کلی جمعیت را تشکیل می دهند.

هر دو تحقیق دریافتند افرادی که هر روز مواد مخدر مصرف می کنند، در برابر برخی از مشکلات قلب و گردش خون در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کرده اند، از خود محافظت می کنند.

محققان در نگاهی به مکمل معمول مصرف شده، ویتامین D، هیچ تأثیری بر بیماری قلبی نیافتند، اما ارتباطی با کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان در طول زمان مشاهده کردند.

این پژوهش در روز شنبه در نشست علمی 2018 انجمن قلب آمریکا در شیکاگو منتشر شد و در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.

حدود 43 میلیون نفر در ایالات متحده از استاتین ها برای کاهش LDL یا "بد" کلسترول استفاده می کنند و این داروها با کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی و سکته مغزی مواجه هستند.

اما بیماری قلبی قاتل اصلی آمریکایی ها باقی مانده است. در سال های اخیر، یک کاهش طولانی و پایدار در مرگ و میر بیماری های قلبی کاهش یافته است.

بنابراین محققان به دنبال راه های دیگری برای مبارزه با بیماری های قلبی و عروقی بیش از عوامل شناخته شده حفاظت مانند تغییر در رژیم غذایی، ورزش و عادات سیگار کشیدن است.


یکی از مطالعات روز شنبه که تحت عنوان REDUCE-IT نامیده می شود، اعلام کرد افرادی که دارای بیماری های قلبی عروقی هستند که در حال حاضر از استاتین استفاده می کنند، احتمال ابتلا به مشکلات قلبی جدی را کمتر می کنند، در حالی که آنها دو بار مصرف واکسپا (ایکوزاپنت اتیل) روز

این دارو یک نسخه خالص از یک جزء روغن ماهی است که به دنبال تری گلیسیرید، نوع دیگری از چربی خون است. افزایش تری گلیسیرید ها می تواند موجب تقویت یا ضخیم شدن شریان ها شود، که به طور بالقوه منجر به سکته مغزی و حملات قلبی می شود.

افرادی که دارو مصرف می کردند با افرادی که دارونما دریافت می کردند مقایسه می شد. این مطالعه بیش از 8000 نفر را شامل می شد.

دارو توسط Amarin Corp. تهیه شده است که این پژوهش را حمایت کرده است. در ماه سپتامبر، عمارین اعلام کرد که این مطالعه اهداف اصلی خود را برآورده کرده است.

Deepak L. Bhatt، مدیر اجرایی برنامه های مداخله ای قلب و عروق در بیمارستان Brigham و بیمارستان زنان در بوستون، که این مطالعه را هدایت کرد، گفت: نتایج می تواند عملکرد قلب و عروق را همانند اعمال استاتین ها بیش از 30 سال پیش تغییر دهد.

بخت گفت: "صادقانه، من مدتها در حال انجام آزمایشات بالینی هستم و من در دادگاهی که توانایی بالقوه برای بهبود زندگی شاید ده ها میلیون نفر را دارد، دخیل نبوده ام."


در سال 2007، یک مطالعه بزرگ در ژاپن مشخص شد که همان مولفه روغن ماهی که در تحقیق REDUCE-IT استفاده می شود، وعده حفاظت در برابر مشکلات قلبی عروقی را نشان می دهد.

اما این تحقیق این ماده را نسبت به دارونما مقایسه نکرد و با مقدار زیادی ماهی در رژیم غذایی معمول ژاپنی پیچیده شد.

تحقیقات دیگر ماهی-روغن روز شنبه منتشر شد، به نام VITAL، به بررسی فرمولهای مختلف اسیدهای چرب امگا-3 در داروهای Lovaza پرداختند. محققان نزدیک به 26،000 نفر را برای میانگین بیش از پنج سال به دنبال داشتند.

نتایج نشان داد افرادی که دارو مصرف می کنند 28 درصد کمتر از بیماران مبتلا به پلاسبو رنج می برند و 8 درصد کمتر به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند.

این تاثیر حتی در میان آمریکایی های آفریقایی آمریکایی نیز برجسته تر بود، اما محقق سرب گفت: نتایج پیش از اینکه به آنها اعتماد شود، نیاز به مطالعه بیشتر دارند.

افرادی که کمتر از 1.5 بار در ماه ماهی خوردند، هفت بار کاهش تعداد حملات قلبی را که هنگام مصرف دارو مصرف می کردند، افزایش داد. این مطالعه کاهش سکته مغزی را پیدا نکرده است.


جوآن منسون، رئیس بخش تقسیم طب پیشگیرانه در بیمارستان بریگهام و بیمارستان زنان، که این مطالعه را انجام داد، گفت: "بیشتر از مزایای امگا 3 در سلامت قلب حمایت می کند."

منسون نتایج "سیگنال امیدوار کننده" در مورد مصرف روغن ماهی را به دست آورد، اما گفت که آنها به اندازه کافی قانع کننده نیستند تا مردم را مجبور به مصرف مکمل های مکمل و یا مکمل ماهی کنند.

او گفت که در مصاحبه نیز این مطالعه نشان داد که دارو به اندازه کافی امن است که افرادی که قبلا ماهی ماهی مصرف می کنند دلیلی برای توقف وجود ندارد.

افرادی که در این مطالعه قرار گرفتند 840 میلیگرم اسید چرب کلیدی در ماهی ماهی هر روز دریافت می کردند، کمتر از مقدار معمولی سرو ماهی قزل آلا است.

مانسون گفت: "ما تشویق می کنیم با شروع ماهی بیشتر در رژیم غذایی و داشتن حداقل دو بار در هفته".

"یکی از مزایای استفاده از آن در رژیم غذایی این است که ماهی می تواند گوشت قرمز، چربی اشباع شده و غذای فرآوری را جایگزین کند."

Lovaza توسط GSK تولید می شود، اما به صورت عمومی در دسترس است. این مطالعه توسط موسسه ملی بهداشت حمایت شد.

مطالعه VITAL همچنین به ویتامین D نگاه کرد، که اغلب توصیه می شود برای بهبود سلامت استخوان در زنان مسن تر و همچنین سلامت کلی افراد دیگر. این یافته ها نشان داد که ویتامین بر h تأثیری ندارد

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 11 تاريخ : دوشنبه 21 آبان 1397 ساعت: 12:19