سلول های مجدد برنامه ریزی شده تومورهای مغزی را در موش ها کاهش می دهند

ساخت وبلاگ
چکیده : تصور کنید سلول هایی که می توانند از طریق مغز شما حرکت کنند، سرطان را شکار و از بین بردن آن را قبل از... با عنوان : سلول های مجدد برنامه ریزی شده تومورهای مغزی را در موش ها کاهش می دهند بخوانید :

تصور کنید سلول هایی که می توانند از طریق مغز شما حرکت کنند، سرطان را شکار و از بین بردن آن را قبل از اینکه خودشان بدون ردیابی از بین ببرند، تصور کنید. دانشمندان به تازگی به این نتیجه رسیده اند که ایجاد سلول های سرطانی توخالی از سلول های پوستی بالغ که می توانند تومورهای مغزی را تا 2 تا 5 درصد از اندازه اصلی خود کاهش دهند. اگر چه این استراتژی هنوز به طور کامل در افراد آزمایش نشده است، روش جدید می تواند یک روز به پزشکان راه سریع برای توسعه درمان های سفارشی برای سرطان های مهاجم مانند گلوبلاستوما، که در 12-15 ماه بیشترین افراد انسانی را می کشد. این تنها 4 روز طول کشید تا سلول های تومور-تعقیب کننده برای موش ایجاد شود.

Glioblastomas تند و زننده هستند: آنها ریشه و گره از سلول های سرطانی را از طریق مغز گسترش می دهند، و آنها را غیر قابل جراحی می کند. آنها و دیگر سرطانها نیز یک سیگنال شیمیایی را جذب می کنند که سلول های بنیادی اختصاصی را جذب می کند که می تواند سلول های چندگانه را در بدن تولید کند. دانشمندان می گویند سلول های بنیادی ممکن است تومور را به عنوان یک زخم شناسایی کنند که نیاز به بهبودی و مهاجرت برای کمک به رفع آسیب دارد. اما این دانشمندان یک سلاح مخفی را به ارمغان می آورند: اگر بتوانند توانایی طبیعی سلول های بنیادی را به سمت "خانه" نسبت به سلول های تومور تحمیل کنند، سلول های بنیادی می توانند به منظور تحویل داروهای کشتار سرطانی دقیقا در جایی که مورد نیاز هستند، دستکاری شوند.

تحقیقات دیگر از این روش با استفاده از سلول های بنیادی عصبی - که موجب ایجاد نورون ها و دیگر سلول های مغزی می شود - از سرطان مغز در موش ها پرهیز می کنند و مواد مخدر را از بین می برند. شاون هیگتگن، زیست شناس سلول های بنیادی در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، می گوید، اما تعداد کمی از این افراد را در افراد آزمایش کرده اند. در حال حاضر، سه راه اصلی وجود دارد. دانشمندان می توانند سلول ها را به طور مستقیم از بیمار برداشت کنند، آنها را از یک بیمار دیگر برداشت می کنند یا می توانند سلول های بالغ را دوباره ژنتیکی کنند. اما برداشت نیاز به جراحی تهاجمی دارد و خواص سلول های بنیادی در سلول های بالغ، یک فرایند دو مرحله ای است که می تواند خطر ابتلای سلول های نهایی به سرطان را افزایش دهد. و استفاده از سلول ها از فردی غیر از بیمار مبتلا به سرطان ممکن است پاسخ ایمنی را در برابر سلول های خارجی ایجاد کند.

گروه Hingtgen برای حل این مشکلات می خواستند ببینند آیا می توانند یک گام در فرایند برنامه ریزی مجدد ژنتیکی، که ابتدا سلول های پوست بالغ را به سلول های بنیادی استاندارد تبدیل می کند، و سپس آنها را به سلول های بنیادی عصبی تبدیل می کند. وی با همکاری خود در این کنفرانس در Science Translational Medicine امروز در مورد درمان سلول های پوست با یک کوکتل بیوشیمیایی برای پیشگیری از ویژگی های سلول های بنیادی عصبی به نظر می رسد این ترفند را انجام می دهد و آن را به یک فرایند یک مرحله ای تبدیل می کند.

اما سوال بزرگ بعدی این بود که آیا این سلول ها می توانند در داخل تومورها در داخل آزمایشگاه و در حیوانات مانند سلول های بنیادی عصبی قرار بگیرند؟ Hingtgen می گوید: "ما واقعا نفس می کشیدیم." "روزی که ما سلول های خزنده را در سراسر ظرف [پتری] به سمت تومور دیدیم، می دانستیم که ما چیزی ویژه داریم". سلول های تومور به اندازه 500 میکرون - همان عرض پنج موش انسان - در 22 ساعت قرار گرفتند و می توانستند به گلیوبلاستوم های آزمایشگاهی رشد می کند. فرانک ماریینی، یک متخصص زیست شناسی سرطان در موسسه پزشکی ریکاور ویک فارست در وینستون سالم، کارولینای شمالی، که درگیر این مطالعه نبود، این یک شروع عالی است. "فوق العاده سریع و نسبتا کارآمد".

این تیم همچنین سلول ها را برای ارائه درمان های سرطانی سرطانی به گلوبلاستوما در موش ها طراحی کرده است. تومورهای ماوس به طور مستقیم با سلولهای بنیادین برنامه ریزی شده تزریق شده 20 تا 50 برابر در روزهای 24-28 در مقایسه با موش های درمان نشده کاهش می یابد. علاوه بر این، زمان زنده ماندن جوندگان درمان تقریبا دوبرابر شده است. در برخی موشها، دانشمندان بعد از اینکه تاسیس شدند، تومورها را از بین بردند و سلولهای درمان را به داخل حفره تزریق کردند. تومورهای باقی مانده، که از سلول های سرطانی باقی مانده اند، در موش های درمان شده 3.5 برابر کوچکتر از موش های درمان نشده بودند.

ماریینی خاطرنشان می کند که آزمایش دقیق تر لازم است تا نشان دهد که سلول های هدفمند تومور چگونه می توانند مهاجرت کنند. او می گوید، در یک مغز انسان، سلول ها باید ماده ای را از میلی متر یا سانتی متر، تا 20 بار دورتر از 500 میکرون آزمایش شده در این جا داشته باشند. محققان دیگر، نیاز به استفاده از سلول های پوست خود را دارند. ایمن اسنایدر، زیست شناس سلول های بنیادی در موسسه کشف پزشکی پزشکی سنفور برمن پرفیوس در سان دیگو کالیفرنیا، و یکی از پیشگامان پیش از ایده استفاده از ساقه، می گوید: پاسخ ایمنی که توسط سلول های بنیادی عصبی خارجی ایجاد می شود می تواند به حمله به تومور کمک کند. سلول ها برای حمله به تومورها.

گروه Hingtgen در حال حاضر آزمایش می کنند که سلولهای تومورهای خودشان چگونه می توانند با استفاده از مدل های حیوانی بزرگتر مهاجرت کنند. او می گوید آنها همچنین از سلول های پوستی از بیماران مبتلا به گلوبلاستوم می گیرند تا مطمئن شوند که روش جدید برای افرادی که امیدوار هستند کمک می کند. "همه چیزهایی که ما انجام می دهیم این است که این سرعت را به بیمار برسانیم."

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت: 22:11