اسپری ژن بینی که الهام گرفته از آنتی بادی های لامام می تواند از انواع آنفولانزا جلوگیری کند

ساخت وبلاگ
چکیده : چهار آنتی بادي لاما و یک ویروس بی ضرر: این دستور العمل غریزی می تواند پایه ای از اسپری بینی باشد که ... با عنوان : اسپری ژن بینی که الهام گرفته از آنتی بادی های لامام می تواند از انواع آنفولانزا جلوگیری کند بخوانید :

چهار آنتی بادي لاما و یک ویروس بی ضرر: این دستور العمل غریزی می تواند پایه ای از اسپری بینی باشد که به منظور جلوگیری از عفونت از تمام گونه های آنفلوآنزا ایجاد می شود. یک تیم تحقیقاتی گزارش داد که اسپری حاوی یک ویروس طراحی شده برای ساخت پروتئین حاصل از آنتی بادی های لاما اولین آزمایش حیوانات خود را انجام داده است و موش ها را از هر نوع شناخته شده آنفلوآنزا آلوده می کند.

اگر چه قبل از آزمایش های انسانی می بایست از طریق تست بیشتری آزمایش شود، محققانی که تلاش کرده اند واکسن "جهانی" علیه ویروس آنفولانزا بسیار قابل تغییر را ایجاد کنند می گویند که توجه جدی دارد. اسپری بینی می تواند سالمندان را که معمولا بیشتر از آنفلوانزا رنج می برند و تنها از واکسن های موجود حفاظت ضعیف دارند، اثبات کند. و بر خلاف واکسن های سنتی آنفلوانزا که هر فصل آنفلوانزا را برای انطباق با ویروس هایی که در گردش هستند، می توانند به عنوان حفاظت در برابر یک بیماری همه گیر آنفولانزا ذخیره شوند. ایمونولوژیست Antonio Lanzavecchia، یکی از محققان واکسن پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در موسسه تحقیقات بیومدیکین در بلینزونا، سوئیس می گوید: "این یک داستان عالی است و نشان دهنده توان مهندسی آنتی بادی است."

جاست کلکمن، مهندس آنتی بادی در بیماری های عفونی Janssen در Beerse، بلژیک و همکارانش تصور می کردند که کلاس غیر معمول آنتی بادی های ساخته شده توسط لاماها و پسر عموی شتر می تواند به عنوان یک سلاح ضد آنفولانزا مفید باشد. این آنتی بادی ها غالبا کوچک هستند، زیرا آنها دارای زنجیره پپتیدی "نور" هستند که به طور معمول هر بازو پروتئین Y شکل را می شکند. محققان می توانند زنجیره های باقی مانده "سنگین" را برای ساختن نانوبادی هایی که توانایی دسترسی به شکاف های ویروس ها را نداشته باشند، نادیده بگیرند.

برای ایجاد نانو ذرات در برابر آنفلوانزا، گروه جانسن با استفاده از واکسن حاوی سه نوع مختلف ویروس آنفلوآنزا، و همچنین پروتئین سطحی ویروسی، هموگلوتینین، از دو سوء نوع دیگر آنفلوآنزا تزریق کردند. آنها سپس چهار آنتی بادی را جمع آوری کردند که هر کدام موجب خنثی شدن بسیاری از گونه های آنفلوآنزا شد. در نهایت تیم توانست یک ژن را تولید کند که پروتئین ساخته شده از نانوبادیهایی است که از هر چهار آنتیبادی مشتق شده است. Kolkman می گوید: "بسیار آسان است که دامنه ها را به یک مولکول مجزا تبدیل کنید." آنها ژن را به یک ویروس مرتبط با آدنوویروس خوش خیم (AAV) که در آزمایشات ژنتیکی درمانی استفاده می شود، درهم آمیخته است.


آنتی بادی مبارزه با آنفلوآنزا چهار سایت (مناطق رنگی) بر روی پروتئین سطح هموگلوتینین ویروس هدف قرار می دهد. XUEYONG ZHU و ایان ویسون، موسسه تحقیقات SCRIPPS
مطالعات لوله آزمایش ها نشان داد که آنتی بادی چهار در یک از 60 نوع ویروس های مختلف آنفلوآنزا از گروه های A و B که از نظر افراد آلوده است جلوگیری می کند. یان ویلسون، یک زیست شناس ساختاری در موسسه تحقیقاتی اسکریپس در سن دیگو، کالیفرنیا، گفت: "این بسیار سخت است که یک آنتیبادی را بیفزاییم که هر دو A و B را خنثی کند." وی کمک کرد که چگونه نانوبادیها به ویروس متصل شوند.

موش ها با استفاده از آنتی بادی مصنوعی که توسط ویروس دکتر شده به داخل بینی خود موش ها تزریق شده اند یا با تزریق پروتئین به طور مستقیم به گردش خون خود، به میزان قابل توجهی از میزان زنده ماندن جوندگان پس از تزریق با انواع مختلف آنفولانزا، داده شده است. ویلسون، که بیش از 50 مقاله درمورد آنتیبادیهای آنفلوانزا منتشر کرده است، می گوید او هرگز با وسعت و قدرت بیشتری دیده نمی شود. از آنجا که AAV ها می توانند برای ماه ها ادامه داشته باشند، استراتژی می تواند تولید گسترده را ارائه دهد. ویلسون می گوید: "امیدوارم فصل کامل آنفولانزا را در انسان ادامه دهد."

ایمونولوژیست جیمز کرو، متخصص آنتی بادی آنفلوآنزا و توسعه دهنده واکسن در دانشگاه وندربیلت در نشویل، هشدار می دهد که سیستم ایمنی بدن ممکن است پروتئین های حاصل از لاما را به عنوان خارجی مشاهده کند و آنتی بادی ها را در برابر آنها ایجاد کند. او همچنین یادآور می شود که هرچند درمان های مبتنی بر AAV برای بیماری های خطرناک مورد آزمایش قرار می گیرند، دادن ویروس به عنوان پیشگیری از آنفلوآنزا، از نظارتکنندگان شدیدتر می شود. کرو می گوید: "نوار برای قرار دادن AAV در یک فرد سالم بسیار بالا خواهد بود.

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت: 21:59