فتوی واکسن اندونزی "کاهش میزان ایمن سازی سرخک" را کاهش می دهد

ساخت وبلاگ
چکیده : همانطور که زنگ در صبح امروز در مدرسه ابتدایی به صدا در آمد و دانش آموزان کلاس ها را پر کردند، بزرگسا... با عنوان : فتوی واکسن اندونزی "کاهش میزان ایمن سازی سرخک" را کاهش می دهد بخوانید :

همانطور که زنگ در صبح امروز در مدرسه ابتدایی به صدا در آمد و دانش آموزان کلاس ها را پر کردند، بزرگسالان مضطرب راهروی خارج را شلوغ کردند. این روز واکسیناسیون بود، اما بسیاری از والدین در این روستای سوماترا شمالی نمی خواستند واکسن جدید خود را با واکسن جدید سرخجه سرخجه (MR) واکسینه کنند. بعضی به معلم گفتند که فرزندانشان در خانه بودند، احساس خوبی ندارند. دیگران آنجا بودند تا اطمینان حاصل کنند که بچه هایشان جیب را دریافت نکرده بودند. آنها علت انزجار را می فهمیدند: واکسن "حاوی عناصر گوشت خوک" است. در آن زمان تیم واکسیناسیون، تنها شش نفر از 38 دانشجو مصدوم شدند.

میلیون ها تن از والدین اطراف اندونزی در ماه های اخیر از واکسن اجتناب کرده اند، پس از آن که روحانیون اسلامی واکسن MR را "حرم" اعلام کردند یا در قانون اسلامی ممنوع شده اند، زیرا اجناس خوک در تولید آن استفاده می شود. به عنوان یک نتیجه، واکسن کاهش یافته است، کارشناسان بهداشت عمومی هشدار دهنده که نگران هستند که بزرگترین کشور مسلمان در جهان می تواند موج جدیدی از سرخک و سقط جنین و نقص های تولد ناشی از عفونت های سرخجه در دوران بارداری را ببیند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO)، اندونزی مدتهاست که واکسن محلی سرخک را به عنوان بخشی از برنامه واکسیناسیون دوران کودکی خود مورد استفاده قرار داده است، اما پوشش آن از بین رفته است و تا همین اواخر، کشور یکی از بالاترین میزان سرخک در جهان بود. سال گذشته، به عنوان بخشی از برنامه WHO برای از بین بردن سرخک و سرخجه در جهان تا سال 2020، اندونزی به یک واکسن ترکیبی MR تولید شده توسط موسسه سرمی هند در بمبئی تبدیل شد. وزارت بهداشت، مبارزات انتخاباتی بلند پروازانه را هدف قرار داده است که 67 میلیون کودک 9 تا 15 ساله را هدف قرار داده است. مرحله اول، در سال 2017 در جزیره جاوه، موفقیت آمیز بود؛ تمام شش استان به هدف پوشش 95٪ رسیدند و موارد سرخک و سرخجه بیش از 90٪ کاهش یافت.

اما برنامه ریزی برای بقیه کشور، که در ابتدا برای ماه های اوت و سپتامبر امسال برنامه ریزی شده بود، به دردسر افتاد. درست قبل از آن، شورای علمای اندونزیایی (MUI) جزایر ریاو، یک سازمان اسلامی اسلامی، نگرانی هایی را مبنی بر اینکه واکسن جدید MR به عنوان "حلال" یا قانونی توسط MUI مرکزی در جاکارتا تایید نشده است، ابراز نگرانی کرد، بالاترین اقتدار در چنین مسائلی. نامه درخواست شد تا واکسیناسیون به تعویق بیفتد. این اخبار به سرعت در سرتاسر کشور گسترش یافت و باعث بی اعتمادی میان والدین شد.

وزارت مبارزه با مواد مخدر در ماه آگوست، MUI مرکزی را برای صدور فتوا به تصویب رساند؛ حکم تحت قانون اسلامی اعلام کلاه واکسیناسیون است. در عوض شورا واکسن MR حرم را بر اساس مواد و فرایندهای تولید آن اعلام کرد. مانند بسیاری از واکسن ها، از طریق چندین اجناس کچلی ساخته شده است. تریپسین، آنزیم، سلولهایی را که در آنها از ویروسهای واکسن رشد می کنند، جدا می کند. ژلاتین مشتق شده از پوست خوک به عنوان یک تثبیت کننده عمل می کند و از ویروس های واکسن محافظت می کند.

MUI برای جلوگیری از مبارزه با واکسیناسیون تلاش کرد. حکم داد که والدین هنوز می توانند فرزندان خود را واکسینه کنند، با توجه به نیاز به حفاظت از سلامت عمومی. MUI گفت: "متخصصین معتقد خطرات ناشی از عدم ایمن سازی را توضیح داده اند. این پیام در مصاحبه عمومی با وزیر بهداشت، نیل مووله، در 18 سپتامبر تأیید شد.

اما روحانیون محلی و والدین گیج شده نتیجه گیری خود را به دست آورده اند. بر خلاف موفقیت در جاوا، پوشش کودکان در جزایر دیگر تاکنون تنها 68٪ بوده است، به گفته وزارت بهداشت، که به درخواست مصاحبه پاسخ نداده است. در بعضی از مناطق خیلی بدتر است - فقط 8٪ در آچه، به عنوان مثال، یک استان تحت کنترل قانون شریعت است.

سخنگوی دفتر دفتر سازمان جهانی بهداشت در جاکارتا خاطر نشان می کند که اندونزی به سختی تنها کشوری است که اعتماد به واکسیناسیون را کاهش داده و می گوید WHO در مورد مبارزات انتخاباتی خوش بین است. اگرچه فتوا "در سطوح محلی موجب سردرگمی شده است، اما در حقیقت در دستورالعمل و در نهایت حمایت از واکسیناسیون است"، سخنگوی در ایمیل نوشته است. WHO در حال کار با دولت اندونزی است که کمپین پیشنهادی را تا ماه دسامبر گسترش داده و پوشش را گسترش داده است.

شکست می تواند یک بحران بزرگ برای سلامت عمومی باشد. سرخک می تواند باعث ایجاد ناشنوایی، کوری، تشنج، آسیب دائمی مغزی و حتی مرگ شود. پوشش واکسیناسیون باید در 95٪ برای رسیدن به ایمنی گله، که حتی افراد غیرقانونی نیز حفاظت می شوند. این آستانه برای سرخجه حدود 80٪ است. در سطوح پایین تر، یک اثر پارادوکسی ممکن است اتفاق بیفتد: بعضی از زنان که در غیر این صورت عفونت بی خطر را در اوایل زندگی دارند، در حال حاضر ویروس را در حین بارداری می گیرند، خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش می دهد یا نوزادان را با سندرم سرخجه مادرزادی که نشانه هایی از جمله کوری، ، نقص قلب و اختلالات روانی. الیزابت جین صوپردی، یک متخصص بهداشت عمومی مستقل که تا ژانویه مدیر نظارت بر بیماری و قرنطینه در وزارت بهداشت بود می گوید: "ما نمی توانیم با واکسن MR بازی کنیم". او می گوید نرخ واکسیناسیون کم "می تواند به معنای بومرنگ برای ما باشد.

جایگزین آماده نیست هیچ واکسن MR به عنوان حلال در هر کجا تایید نشده است. (واکسن پیشین سرخپوستان اندونزی هیچ گواهی حلال نداشت، که استفاده از آن را مختل نکرد.) آریفاینتو آپین، یک متخصص اطفال مسلمان در جاکارتا که از واکسیناسیون در انجمن کودکان اطفال اندونزی حمایت می کند، می گوید آموزش ممکن است کمک کند. روحانیت در بسیاری از کشورهای مسلمان به این نتیجه رسیده است که ژلاتین در واکسن ها، حلال است؛ زیرا هیدرولیز، یک تغییر شیمیایی است که تحت یک مفهوم قانونی اسلامی به نام استیفاء است. و در سال 2013، شورای مذهبی اسلامی سنگاپور علی رغم استفاده از تریپسین واکسن روتا ویروس حال را اعلام کرد؛ آن را حکم کرد که آنزیم با رقت و اضافه کردن سایر ترکیبات خالص ساخته شده است که به عنوان استیلاک شناخته می شود. آپین می گوید اگر والدین مسلمان درباره دیدگاه های مختلف حقوقی در اسلام یاد بگیرند، "آنها دریغ نخواهند کرد که فرزندان خود را واکسینه کنند".

اگر چنین اتفاقی بیفتد، تنها راه حل این است که در اسرع وقت یک واکسن حلال ایجاد کند، می گوید: هنر Reingold، اپیدمیولوژیست در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی. Neni Nurainy، دانشمند سرپرست شرکت واکسن دولتی اندونزی، Bio Farma، در باندونگ می نویسد: مثلا تثبیت کننده های واکسن غیرپروزان، وجود دارد. این شرکت قصد دارد تا ژلاتین گوشتی را به عنوان یک جایگزین بررسی کند. او می گوید، اما پیشرفت و آزمایش های بالینی می تواند 6 تا 10 سال طول بکشد. ریینگولد می گوید: "در عین حال، بسیاری از بیماران دچار بیماری خواهند شد و برخی ممکن است مرگ و میرهای قابل اجتناب را از بین ببرند."

با این حال WHO فرماندهی را از بحث مذهبی پاک می کند و واکسن های حلال را توصیه نمی کند. سخنگوی می گوید: "WHO با مقامات نظارتی و تولید کنندگان کار می کند تا اطمینان حاصل شود که واکسن دارای بالاترین استانداردهای ایمنی و کارآیی است." "ما واکسن ها را براساس معیارهای دیگر ارزیابی نمی کنیم."

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت: 21:56