زنانی که بیش از بارداری از ماری جوانا استفاده می کنند و می توانند نوزادان خود را در معرض خطر قرار دهند

ساخت وبلاگ
چکیده : در حالی که مصرف سیگار و الکل در دوران بارداری در حال کاهش است، ماری جوانا در طول این ماههای نه ماهه ... با عنوان : زنانی که بیش از بارداری از ماری جوانا استفاده می کنند و می توانند نوزادان خود را در معرض خطر قرار دهند بخوانید :

در حالی که مصرف سیگار و الکل در دوران بارداری در حال کاهش است، ماری جوانا در طول این ماههای نه ماهه افزایش می یابد.

روز دوشنبه، JAMA Pediatrics یک نامه تحقیقاتی را منتشر کرد که نشان می دهد که ماری جوانا در بین زنان باردار از سال 2002 در ایالات متحده افزایش یافته است.

نامه ای که در سال های 2002 تا 2016 به بررسی داده های مربوط به استفاده از مواد مخدر و سلامت ملی پرداخت می شود، پاسخ های بیش از 12،000 زن را در طی 14 سال مورد بررسی قرار داد. در سال 2002، 2.9٪ از زنان گزارش شده با استفاده از شاهدانه در دوران بارداری گزارش کردند. در سال 2016، این تعداد تقریبا دو برابر شد و به 5٪ رسید.

علیرغم افزایش استفاده از ماری جوانا، محققان دریافتند که مصرف سیگار و الکل در میان زنان باردار در همان زمان کاهش یافته است: 9.59٪ به مصرف 8.43٪ و برای مصرف سیگار 17.5٪ کاهش یافت و به مصرف 10.34٪ رسید.

با این حال، سوال باقی می ماند: چرا مادران بیشتری از ماری جوانا استفاده می کنند؟ و چگونه می تواند ماری جوانا تاثیر سلامت کودک را داشته باشد؟

برخی از مادران ممکن است برای برخورد با علائم حاملگی از ماری جوانا استفاده کنند
به گزارش خبرنگار زمان، جیمی دوچریم، دلیل استفاده از ماری جوانا در استفاده از ماری جوانا مشخص نیست، زیرا محققان صرفا به منظور ارزیابی مصرف استفاده می کنند، اما قوانین ماری جوانا در سراسر کشور ممکن است موجب افزایش استفاده شود. اگر چه ممکن است درست باشد، زیرا دسترسی آسان می تواند به استفاده بیشتر منجر شود، اما به طور کامل توضیح نمی دهد که چرا مادران بیشتر به ماری جوانا تبدیل می شوند.

ممکن است بسیاری از افراد باردار از ماری جوانا استفاده کنند تا عوارض جانبی کمتر از دلپذیر بارداری را درمان کنند. در مصاحبه ای با معاون سال 2015، دو مادر خوانده می گویند که برای مبارزه با بیماری صبحگاهی از ماری جوانا استفاده می کنند. برای یکی از زنان که بیماری صبحگاهی او بسیار شدید بود مجبور شد تا یک بار در هفته به بیمارستان برود، ماری جوانا نیز جایگزین ارزانتر دارو بود که دکتر پزشکتان تجویز کرد (20 دلار در مقایسه با قرص 11 دلار).

بیشتر بخوانید: همه چیزهایی که لازم است درباره شرایط بارداری کیت میدلتون بدانید که بیماری صبحگاهی را تهدید می کند

اما بیماری صبح تنها علامت بارداری نیست که با استفاده از ماری جوانا کاهش می یابد. با توجه به NPR، چند مادر به دلیل استفاده از شاهزاده خانم ها برای مدیریت درد مضر و افسردگی مرتبط با بارداری گزارش شده است.

تحقیقات محدود در مورد اثرات استفاده از ماری جوانا در حالی که باردار می تواند بر روی یک کودک وجود دارد، اما اثرات وجود دارد
در حالی که زنان مصاحبه شده توسط معاون و NPR گزارش دادند که کودکانشان از دیدگاه فیزیکی و عصبی سالم هستند، مطالعات اندکی که در مورد استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری انجام شده است، دریافتند که عوارض جانبی منفی وجود دارد.

طبق گفته کالج آمریكا متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان، ترکیبات روانگردان در ماری جوانا می توانند به جفت وارد شوند و جنین را تا 10٪ از THC كه مادر دریافت می كند، قرار دهید. این، با توجه به مطالعات متعدد، می تواند منجر به ضعف هماهنگی بصری-موتور، کاهش توجه و مسائل رفتاری در خط شود.

بیشتر بخوانید: نوزاد تازه متولد شده مادر به عقب می رود و پزشکان فکر می کنند که یک مکمل مرموز با یک ویروسی زیر می تواند سرزنش شود

علاوه بر این Healthline گزارش داد که استفاده از ماریجوانا در هنگام بارداری می تواند منجر به زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و دور و طول سر کوچکتر شود. و با توجه به مؤسسه ملی سوء مصرف مواد، در حالی که هیچ تحقیق در رابطه با انسانهایی که ماریجوانا را استفاده می کند به احتمال وقوع سقط جنین، وجود دارد، حداقل یک مطالعه با حیوانات نشان می دهد که خطر ابتلا به سقط جنین افزایش می یابد، اگر ماری جوانا در اوایل بارداری استفاده شود .

واضح است که برای تعیین اثرات یک کودک مادر با استفاده از ماری جوانا در حین بارداری باید تحقیقات بیشتری انجام شود. اگر باردار هستید و با توجه به استفاده از ماری جوانا، بهتر است با پزشک متخصص زنان خود مشورت کنید.

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت: 5:14