آیا نوشابه های انرژی زا می تواند باعث نابودی قلب شما شود؟

ساخت وبلاگ
چکیده : در سال 2017 یک نوجوان نوجوان کارولینای جنوبی در طول روز مدرسه سقوط کرد و به بیمارستان عجله کرد. او ز... با عنوان : آیا نوشابه های انرژی زا می تواند باعث نابودی قلب شما شود؟ بخوانید :

در سال 2017 یک نوجوان نوجوان کارولینای جنوبی در طول روز مدرسه سقوط کرد و به بیمارستان عجله کرد. او زنده ماند طبق گفته پزشکان، کالبد شکافی او می تواند یک رمز و راز باقی بماند، زیرا او یک نوجوان سالم و جوان بود. با این حال، دوستانش به مقامات اطلاع دادند که پسر در طول ناهار یک مقدار خطرناک کافئین مصرف می کند. کافئین در نهایت دلش را متوقف کرد. در سال 2015، سازمان بهداشت جهانی نوشیدنی های انرژی را به عنوان یک خطر برای سلامت عمومی عنوان کرد. این پسر مصرف کافئین بیشتر از هر روز در روز است - اما آیا نوشیدنی های انرژی واقعا سبب مشکلات قلبی می شوند؟

نوشیدنی های انرژی باعث افزایش ضربان قلب می شود
نوشیدنی های انرژی با کافئین و شکر بارگذاری می شوند. برخی از نوشیدنی های انرژی حاوی 500 میلی لیتر کافئین است. (برای مرجع، یک فنجان قهوه حاوی حدود 100 میلی لیتر است.) هنگامی که شما یک نوشیدنی انرژی مصرف می کنید، ضربان قلب و فشار خون شما حدود 10 دقیقه طول می کشد. میانگین ضربان قلب هر نقطه از 60 تا 100 ضربان در دقیقه است. ضربان قلب فرد برای آنها منحصر به فرد است، بنابراین مقدار آن توسط یک نوشیدنی انرژی تحت تاثیر قرار می گیرد. اما اگر به طور مداوم در حال مصرف بیش از 100 ضربه در دقیقه در هنگام مصرف نوشیدنی های انرژی باشید، باید استفاده را متوقف کنید.

حدود یک ساعت پس از مصرف نوشیدنی انرژی، سطح انرژی شما در حال حاضر شروع به کاهش می کند. بسته به فعالیت شما، ممکن است باعث مصرف نوشیدنی اضافی شود. با این حال، سطح کافئین در سیستم شما هنوز هم بسیار زیاد است. نوشیدن یک نوشیدنی دیگر ممکن است سطح انرژی را افزایش دهد، اما مقدار کافئین در بدن شما دو برابر می شود که کبد شما در حال کار سخت برای از بین رفتن آن است.


یک مطالعه جدید می گوید نوشیدنی های انرژی ممکن است به عروق خونی لطمه وارد کند
علاوه بر افزایش ضربان قلب، WebMD گزارش می دهد که یک مطالعه جدید نشان می دهد نوشیدنی های انرژی ممکن است در حقیقت به عروق خونی شما آسیب برسانند حتی پس از مصرف تنها یک. مطالعه کوچک بود؛ این فقط شامل 44 دانش آموز جوان و سالم در 20 سالگی بود. این مطالعه سلامت رگ های خونی را قبل و بعد از مصرف انرژی نوشیدنی ها بررسی کرد. 90 دقیقه بعد از مصرف نوشیدنی، محققان متوجه شدند که بهداشت روان خون دانشجویان نسبت به مصرف نوشیدنی بسیار بدتر است. محققان این اختلاف را بر روی مواد تشکیل دهنده نوشیدنی انرژی متهم کرده اند: سطوح بالای کافئین، مقدار زیادی قند، تائورین و برخی از مواد غذایی.

استفاده از نوشیدنی انرژی قبل از ورزش ممکن است خطرناک باشد

بسیاری از جوانان قبل از کار کردن نوشیدنی های انرژی مصرف می کنند. اما این مطالعه جدید در مورد خطرات انجام این کار روشن می شود. همانطور که شما در حال کار کردن هستید، بدن شما بیشتر خسته می شود، و نیاز به خون اکسیژن بیشتری دارد تا آن را به درستی کار کند. هنگامی که عملکرد رگ خونی در بهترین حالت نیست، بدان معنی است که خون اکسیدانده از زمان بدن سخت تر است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، بدن نمی تواند آنچه را که نیاز دارد تا با چنین تمرین سختی روبرو شود، به طوری که قلب باید بیشتر تلاش کند و بیشتر و خون بیشتری را در سراسر بدن بکار گیرد.

با گذشت زمان، سیستم قلب و عروق ممکن است به دلیل مصرف نوشیدنی های انرژی به طور دائمی آسیب دیده باشد. با این حال، کارشناسان خاطر نشان می کنند که این مطالعه کوچک است، به این معنی که نمی تواند به عنوان ضمانت قطعی استفاده شود که نوشیدنی های انرژی به سیستم قلبی عروقی آسیب می رساند. تحقیقات بیشتری باید انجام شود، اما کشف ناخوشایند است.

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 13 تاريخ : پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت: 4:58