کارشناسان بهداشتی پیشنهاد مالیات گوشت قرمز را برای جبران 172 میلیارد دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی پیشنهاد می کنند

ساخت وبلاگ
چکیده : محققان دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه گفتند که صدها میلیارد دلار می تواند هر سال به هزینه های مراقبت ه... با عنوان : کارشناسان بهداشتی پیشنهاد مالیات گوشت قرمز را برای جبران 172 میلیارد دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی پیشنهاد می کنند بخوانید :

محققان دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه گفتند که صدها میلیارد دلار می تواند هر سال به هزینه های مراقبت های بهداشتی اختصاص داده شود اگر مالیات برای گوشت قرمز و فرآوری شده اعمال شود.

یک مطالعه جدید از دانشگاه U.K. گفت که معرفی یک مالیات بهداشتی برای چنین محصولاتی هزینه های بهداشتی را کاهش می دهد و در سال گذشته بیش از 220،000 مرگ در سراسر جهان را از بین می برد.

به دنبال مقادیر بهینه مالیاتی برای گوشت قرمز و فرآوری شده در نزدیک به 150 کشور و مناطق، محققان نتیجه گرفتند که در کشورهای با درآمد بالا قیمت گوشت قرمز باید بیش از 20 درصد افزایش یابد، در حالی که گوشت فرآوری شده باید بیش از دو برابر شود قیمت

در این سطوح، این مالیات 172 میلیارد دلار در هر سال در سطح جهانی، 70 درصد از هزینه های مراقبت های بهداشتی مربوط به مصرف آنها را جمع آوری خواهد کرد. برای پوشش کامل این هزینه ها، مالیات باید دو برابر شود.

محققان تخمین زده اند که در سال 2020، 2.4 میلیون مرگ و میر جهانی به مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده - و همچنین یک لایحه مراقبت بهداشتی 285 میلیارد دلاری کمک می کند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، گوشت گاو، گوسفند و گوشت خوک زمانی که در فرم های فرآوری خورده می شود و احتمالا هنوز هم سرطان زایی می شود، زمانی که مصرف می شود بدون پردازش، سرطان زا هستند. این سازمان همچنین آنها را به بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 مرتبط می کند.

محققان گفتند که مالیات پیشنهادی خود می تواند منجر به کاهش 16 درصدی مصرف جهانی گوشت فرآوری شده نیز شود. گفت که کاهش مصرف گوشت فرآوری شده نیز تاثیر مثبتی بر تغییرات اقلیمی خواهد گذاشت و باعث کاهش بیش از 100 میلیون تن گازهای گلخانه ای در جهان خواهد شد.

مارکو اسپرمانمن، که این مطالعه را رهبری کرد، گفت که مصرف بیش از حد گوشت قرمز و فرآوری شده در بسیاری از کشورها تاثیر اقتصادی منفی داشته است.

او گفت: "من امیدوارم که دولت ها یک مقرره بهداشتی را در مورد گوشت قرمز و فرآوری شده به عنوان بخش وسیعی از اقدامات برای تصمیم گیری سالم و پایدار برای مصرف کنندگان آسان تر کنند."

"هیچکس نمی خواهد دولت ها به مردم بگویند چه چیزی می توانند و نمی توانند بخورند. با این حال، یافته های ما روشن می سازد که مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده، نه فقط برای سلامتی مردم و به سیاره، بلکه برای سلامتی سیستم های مراقبت و اقتصاد. "

محققانی که در این مطالعه کار کرده بودند، مالیات پیشنهادی خود را در مقایسه با محصولات دیگر که به سلامت مصرف کنندگان مانند تنباکو، الکل و شکر آسیب می رساند، مقایسه کرد. با این وجود، با قوانین مختلف در حوزه های مختلف، یک مالیات جهانی گوشت برای اجرای بسیار سخت است.

در سال های اخیر، چندین کشور و ایالت مالیاتی را در مورد نوشیدنی های نوشیدنی شیرین به منظور محدود کردن بار بر روی سیستم های بهداشتی معرفی کرده اند.

U.K. مالیات بر نوشیدنی های دارای قند بالا را در سال 2016 معرفی کرد، در حالیکه در کالیفرنیا تلاش می کند تا از سود در سدیم های شیرین استفاده کند. در حالی که سازمان ملل متحد به صراحت تصویب چنین مالیاتی را تشویق می کند، لغو مالیات بر قند در کوک کانتی، ایلینوی، در سال گذشته می تواند تلاش های دیگر شهرهای دیگر را کند کند.

elham724...
ما را در سایت elham724 دنبال می کنید

نویسنده : elhamsaadati بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت: 4:48